суббота

УРОК З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ




Тема . Сорочаче гніздо (англійська народна казка).
Мета: ознайомити учнів з англійською народною казкою; вчити стежити за логікою описування подій, удосконалювати техніку свідомого виразного читання; формувати вміння визначати головну думку твору та пояснювати її, ровивати зв’язне мовлення , спостережливість, творчі здібності учнів; виховувати наполегливість у навчанні, бажання подорожувати.
Обладнання: малюнки птахів, маршрутний лист, скоромовка, акровірш, таблиця слів, етапів уроку, слайди краєвидів Англії.
Хід уроку
І.   Організаційний момент.
- Рада вітати вас на уроці літературного читання. Відомий український педагог В.Сухомлинський писав: « Читання - це віконечко, через яке діти дивляться і пізнають світ і самих себе». Що ви чекаєте сьогодні від уроку? (задоволення від праці, колективної роботи, творчості, цікавих завдань)
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Мовленнєва розминка
 Вправи для розвитку дихання.
-      А щоб добре працювати, треба ротик повправляти.
-           Почистіть зубки язичком.
-           Вправа « Конячка стукає копитцем».
-           «Задми свічку».
2.    Конкурс « Кращий скоромовець» .
Хитру сороку спіймати морока,
А на сорок сорок - сорок морок.
3.     Бесіда.
-      У різних народів - різні і казки, хоча в багатьох зустрічаються одні і ті ж казкові герої та казкові сюжети. Сьогодні ми познайомимось з казкою, яку склав англійський народ.
-         Що ви знаєте про Англію? (Країна в Європі, частина Великої Британії, розташована на острові.)
-         Яке головне місто Англії? (Лондон.)
ІІІ. Ознайомлення з темою і правилами проведення уроку - мандрівки.

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми поїдемо в далеку Англію. Щоб не заблукати, ми візьмемо маршрутний лист. Пригадаймо правила подорожі.
IV. Визначення мети і завдань уроку.
- Ми будемо не лише милуватися краєвидами Англії, а й виконувати різні цікаві завдання . У нас будуть такі зупинки :
                       Міст «Загадок»
                       Фонтан «Слів»
                       Замок «Казок»
                       Довідкове бюро
                       Пагорб «Читання казок»
                       Читацька галявина
                       Королівський театр
                       Дерево «Знань».
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу (мандрівка за пунктами маршрутного листа).
1.            Міст «Загадок»
- Відгадавши загадку, ми дізнаємось хто головний герой англійської народної казки.
Сіла на березці білобока.
Обережно примощується вона,
Роздивляється, щоб ненароком Обіч десь не пропустила кабана,
Косулю, лиску чи людину,
А помітить - скрекоче без упину.
2.             Фонтан «Слів».
Гра «Блискавка»

Грязюки нетерплячі туркоче-торочить

Обідок недотепи сорочаче вистелені
Обідок - смужка, облямівка, яка обрамовує, оточує що-небудь.
3.      Замок «Казок»
-                    Отже, ми познайомимось із англійською народною казою, назву якої ви дізнаєтесь із гри «Шифрувальник».
Смоеркодчіасчкег
Пгоенліузюдро (Сорочаче гніздо).
Інтерактивна вправа «Передбачення»:
-                       Про що піде мова у казці?
4.      Довідкове бюро
Пояснити слова.
Глузд - розум. Тяма - кмітливість, тямущість.
Заприсяглася - твердо пообіцяла.
5.      Пагорб «Читання казок».
Ознайомлення зі змістом казки «Сорочаче гніздо»
-            Чи справдились ваші передбачення?
-             Назви птахів, які хотіли навчитися робити гніздо.
6.      Чарівний ліс.
Релаксаційна пауза.
 Слухання запису пташиних голосів.
7.      Читацька галявина.
Читання казки учнями.
О Гра «Бджілки»
□ Гра «День і ніч»
О Гра «Дощик»
Робота над аналізом змісту казки з елементами вибіркового читання.
- Чому птахи попросили сороку навчити їх ліпити гніздо?
-   Чи вдалося сороці навчити птахів ліпити гніздо так майстерно, як вона?
-     Назвіть птахів, які хотіли навчитися мостити гніздо. Розмістіть їх у тому порядку, у якому вони відлітали.
-  Прочитайте, яке гніздо у дрозда? сови? горобця? шпака?
-    Що заприсяглася сорока?
8.      Королівський театр.
Вистава «Сорочаче гніздо».
9.      Дерево «Знань».
- Це чарівне казкове дерево . Воно буде рости високо вгору, якщо ви виконаєте завдання.
Об'єднання в групи.
I. «Сонечко»
-    Написати українські народні казки.
II. «Зіронька»
-   Написати казки народів Європи.
III. «Квіточка»
-   З'єднати частини прислів'я . Яке З них передає основну думку казки?
VI. Підсумок мандрівки.
Підсумкова бесід
-   Яку казку читали?
-  Чого вчить нас народна англійська казка?
-  Розкажіть одноліткам, де ви були, що цікавого бачили, чули.
Оцінювання роботи учнів на уроці. Загальна оцінка діяльності класу.
VII. Домашнє завдання.
• Придумати іншу кінцівку до казки.
• Приготувати розповідь про гніздо, яке робить сорока.

• Пошукове завдання : переглянути раніше прочитані казки, визначити ті, які  подібні до цієї казки. В чому полягає подібність.

Комментариев нет:

Отправить комментарий