понедельник

УРОК ДЛЯ УЧНІВ 3 КЛАСУ. ТЕМА: "СОНЦЕ В НАШОМУ ЖИТТІ"

      Тема: "Сонце в нашому  житті"

Навчальна мета: Збагатити знання учнів про Сонце, як небесне тіло, про значення сонячного світла і сонячного тепла для рослин, тварин, людини; з’ясувати значення Сонця для природи.
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, розвивати фантазію, уяву, кмітливість; інтерес до природних явищ.
Виховна мета: Виховання навчальної культури учнів, інтересу до природних явищ,  формувати  навики уважності, дисциплінованості, посидючості.

Тип уроку: Комбінований урок.

Структура уроку
1.Організаційний момент
2. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної    діяльності
3.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
4.Фізкультхвилинка
5. Узагальнення й систематизація отриманих знань
6. Закріплення й осмислення вивченого матеріалу
7. Підсумок уроку. Рефлексія
8. Завдання для друга природи
 
                               Хід уроку
1.Організаційний момент
      Лиш дзвінок на урок продзвенить
      Стане кожен серйозний в ту ж мить.
      Бо роботи багато у нас
      І активно працює ввесь клас.
 2.Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної    діяльності
1.Хвилинка фенологічних спостережень
 - Яка зараз пора року?
 - Який день і місяць?
 - Сьогодні тепло чи холодно?
 - Яке небо?
 - Чи були сьогодні опади, вітер?
2.Відгадайте загадки.
   Гріє, гріє, припікає,
   Всіх у воду заганяє.
    
       Всі його люблять,
   Всі на нього чекають,
   А хто на нього подивиться –     
   Кожен скривиться.

  В небі я труджуся,
  Знає мене кожен.
  Я на всіх дивлюся,
  На мене ж не можна.  ( Сонце)
- Що вам допомогло відгадати загадки?
- До якої природи належить Сонце?
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як Сонце впливає на природу?
 3.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.Розповідь учителя про Сонце

  - Сонце – це зірка, велетенська розжарена куля з газів. Воно випромінює величезну кількість тепла. Яка поверхня у Сонця? Чи є на ньому океани, суша? Учені, які ведуть спостереження за Сонцем через спеціальні телескопи, стверджують, що його поверхня нагадує кашу, яка весь час кипить, фиркає, булькає. Якщо наблизитися до Сонця, то миттєво згориш.
  ( На дошці – велике сонечко. Діти мають назвати, що сонечко дарує Землі: тепло, світло, енергію, життя, красу. Завдяки цьому на нашій планеті можуть рости рослини, жити тварини і люди.  Все назване дітьми вчитель записує на промінчиках сонця).
-         Сонце – джерело життя на нашій планеті. Життя на Землі неможливе без енергії сонячних променів.
-         Чи всім тваринам потрібне сонячне світло?
-         А чи потрібне сонячне світло рослинам?
-         А людині потрібні сонячне світло і тепло?
- Кому потрібне Сонце на нашій планеті? (Відповіді дітей.) –Так , воно потрібне і рослинам , і тваринам, і людям, тобто всім живим організмам. Отже, завдяки Сонцю, на нашій планеті існує життя.
2. Програвання  «уявної ситуації»
- Діти, що сталося б на нашій планеті, якби зникло Сонце?
  Фізкультхвилинка
Всі ми - діти Землі і неба.
Всі, хто маленький, хоче рости
Чисте повітря й водичка нам треба!
Просить з нас кожен: і я, і ти.
Хочемо ми, щоб сонце світило!
Хочемо ми, щоб поле родило!
І щоб навколо квіти росли.
Хочемо, хочемо, хочемо ми!
Хочемо ми, щоб красень цей ліс
З нами угору ріс і ріс.
Хочемо ми, щоб у мирі завжди
Люди, тварини й рослини жили!
 4. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1.Робота з підручником (ст.36-37)
- Читання казки, яку розповіло Сонечко Семикрапочка.
 - Про що розповіло Сонечко Семикрапочка?
 - Що хотів зробити злий чарівник? –Чи вдалося йому це? Чому?
  - Що відбувається з природою, коли сходить Сонце?
 - Як зустрічають Сонце птахи і рослини?
2.Дослідження руху Землі навколо Сонця. Рольова гра
- Сонячний Промінчик запитує вас, чи знаєте ви, як сходить Сонце? Мабуть Ви вважаєте, що Сонце обертається навколо Землі. Але це не так! Насправді, Земля обертається навколо Сонця, як і решта планет, що утворюють Сонячну систему.
5.Закріплення й осмислення вивченого матеріалу
1. Практична робота
- Сонячний промінчик пропонує вам стати справжніми вченими і провести дослідження.
* Погляньте на Сонце через листочок.
 –Чи проходить сонячне світло через непрозорі предмети?
 Висновок: через непрозорі предмети сонячне проміння не проходить, тому утворюється тінь.
*Погляньте на Сонце крізь скло.
 - Через які ще предмети проходить сонячне проміння?
Висновок: сонячне проміння проходить крізь прозорі предмети.
2.Робота в парах.
Розгляньте ілюстрації у підручнику на ст. 37.- Що тобі нагадують ці рослини? Назвіть предмети, які не можуть жити без сонячного світла.
3.Хвилинка міркувань
-         Поясніть вислів: «Сонце світить, Сонце сяє – вся природа воскресає».
4.Вправа «Асоціативний кущ»
- Що саме дає нам Сонце?
 світло        енергію        гарний настрій          красу   
                                      СОНЦЕ
         тепло          силу        життя       світло       радість
6. Підсумок уроку. Рефлексія
 - Що нового ви дізналися на уроці?
 - Що найбільше вразило вас?
* Гра « Закінчи думку»
 - Сонце – це величезна розжарена…( куля).
 - Завдяки Сонцю на нашій планеті існує …( життя).
 - Сонячні промені несуть на Землю…(світло і тепло).
 - Сонце потрібно усьому…( живому).
7. Завдання для друга природи
- Придумайте продовження казки про те, як Сонце впливає на живу природу і розкажіть її своїм рідним.










Комментариев нет:

Отправить комментарий